Aktivnosti u školskoj knjižnici
Frida Kahlo i njezini ljubimci
Autor: Katarina Antolašić, 9. 3. 2021.

Vlada Republike na sjednici održanoj 30. prosinca 2020. podržala je prijedlog Ministarstva kulture i medija da se 2021. proglasi Godinom čitanja. Upravo zato u školskoj knjižnici provodit će se aktivnosti kako bi se učenike potaklo na vrijednost knjige i čitanja.

Učiteljica razredne nastave Valerija Čandrlić i školska knjižničarka Katarina Antolašić provele su u četvrtom razredu radionicu Frida Kahlo i njezini ljubimci. Na početku radionice učenici su bili upoznati sa životom Fride Kahlo kao i njezinim umjetničkim opusom. Osim toga, učenici su se tijekom radionice upoznali s Fridinom drugom velikom ljubavi, a to su životinje.  Sama njezina ljubav prema životinjama, koje je Frida imala u svom životu, prezentirana je u prekrasnoj slikovnici Frida Kahlo i njezini ljubimci koju je učenicima pročitala školska knjižničarka.

Nakon toga, učenici su postali pravi mali slikari, kreativci te su napravili prekrasne rukotvorine. Tema svake rukotvorine bila je Frida Kahlo i njezina umjetnost.

Učenici su tijekom radionice bili upoznati s teškim životom Fride Kahlo. Upravo zato, na kraju radionice postavljena je fotografija sedmogodišnje Fride Kahlo, te su učenici lijepili pored fotografije poticajne i inspirirajuće poruke.

Učiteljica Valerija Čandrlić na satu likovne kulture zadala je učenicima zadatak; morali su nacrtati Fridin Portret.

Budući da Frida Kahlo dolazi iz Mexica, učiteljica Valerija zadala je učenicima zadatak da za domaću zadaću prouče meksičke običaje.

Kako nam je bilo toga dana, pogledajte u fotogaleriji.