Dani otvorenih vrata u Ugostiteljsko-turističkoj školi
Autor: Velimir Kunzinam, 24. 5. 2023.

Dana 11. 5. 2023.  posjetili smo Dane otvorenih vrata u Ugostiteljsko-turističkoj školi u Osijeku. U prvom su nam dijelu objasnili o svim zanimanjima koje ta škola nudi: kuhar, konobar, slastičar, HTT, THK. Objasnili su nam sve o predmetima, praktičnoj nastavi, nastavi ljeti i samoj školi. Pratio nas je Renato Erceg, Tiktok i Instagram influencer, koji je također spomenuo kako se i on školovao u ovoj školi.

U drugom su nam dijelu pokazali  praktične učionice: prvo smo posjetili slastičarsku učionicu gdje smo kušali male porcije salate s bijelim mesom i voćne salate, sladoled i bezalkoholne koktele. Objašnjavali su nam o tome koji je posao slastičara i pravili su koktele pred nama. Zatim smo u praktičnoj učionici za kuhare vidjeli kako učenici od jutra do podneva rade jela. Učionica je opremljena najnovijom opremom i svime što je potrebno da bi se uspješno pripremili za buduće zanimanje. Naša zadnja stanica bila je praktična učionica za konobare gdje su nam objasnili kako za različite praktične dijelove preuređuju učionicu prema potrebi.

Bilo je odlično, shvatio sam koliko toga škola nudi, saznali smo da učenici idu na razna putovanja u Hrvatskoj i u inozemstvu da bi vidjeli kako je organizirana nastava i stekli što više iskustva.

Ovaj mi je posjet bio vrlo koristan jer mi je otvorio oči i i potvrdio moju želju o izboru budućeg zanimanja.

Mate Jakovčević, 8.b

Fotogalerija