DANI JABUKA U BIZOVCU
Autor: Velimir Kunzinam, 23. 10. 2023.

Svjetski dan jabuka obilježava se 20. listopada. Tako su i učenici naše škole obilježili ovaj dan sa svojim učiteljicama i to na različite načine.

3.razred u Bizovcu je obilježio Dan jabuka na satu matematike. Svaki učenik je donio jabuku u školu, prikupili smo ih sve u košaru te zapažali kako je svaka posebna na svoj način. U čast jabuci, Kraljici Voća, odlučili smo matematiku pretvoriti u Jabukomatematiku. Riješili smo nekolicinu slasnih zadataka te sva točna rješenja proslavili jedući jabuke.....mmmm...jabuke i matematika su odlična kombinacija, zaključili smo!

Učiteljica Valerija Čandrlić

Učenici od 1. do 4. razreda Područne škole Cret Bizovački obilježili su Svjetski dan jabuka. Svaki učenik donio je u školu jabuku pa se tu našlo različitih vrsta jabuka. Nakon razgovora o sličnostima i razlikama u boji, okusu, veličini i vrsti učenici su samostalno ogulili i naribali svoje jabuke. Uz pomoć učiteljica napravili su štrudlu. Ispekli ju, a potom i slasno pojeli.

Učiteljice Mirjana Bašić i Ana Čadek

Učenici od 1.-4. razreda u Područnoj školi Habjanovci su radili plakat – bojali su jabuke u odgovarajućim bojama, čitali izreke o jabukama i čitali odgovarajuće pjesmice. Prošle godine su izradili i razrednu knjižicu recepata slastica s jabukama.

Učiteljice Sanja Drahotuski i Marija Čelar

Učenici 2. i 3 . razreda Područne škole Samatovci su Dan jabuka prigodno obilježili kroz igrokaz „Na grani“ i razgovorom o jabukama, vitaminima koje nam donosi i našem zdravlju. Sjetili smo se izreke: „Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van“. Nakon ilustriranja posladili smo se sočnim plodom jeseni.

Učiteljica Svjetlana Karlović

Fotogalerija