Literarno-recitatorska grupa PŠ Samatovci i LiDraNo 2016.
Autor: Katarina Antolašić, 9. 3. 2016.

Dana 12. veljače 2016. godine u Osnovnoj školi Dore Pejačević u Našicama održan je međuopćinski LiDraNo 2016. Učenici naše škole Paula i Petra Vuković sudjelovale su s pjesmama Zimska vila te Zimske sličice te su pohvaljene od strane Povjerenstva. Povodom LiDraNa 2016. učenici literarno-recitatorske grupe PŠ Samatovci odlučili su nam se predstaviti te nam napisati kratko izvješće o tome kako im je bilo na LiDraNu u Našicama.

Literarno-recitatorska grupa PŠ Samatovci

Naša literarno-recitatorska skupina ima osam članova. To su učenici PŠ Samatovci, 2. i 4. razreda. Rado pišemo, čitamo, recitiramo i glumimo. Omiljene su nam bajke, pjesme za djecu, basne i igrokazi. Ove smo školske godine s učiteljicom Hildom Čapo stvorili božićni program pod naslovom „Što je sve važno u bajci i u životu“. Radovali smo se ulogama. Petra je bila Pepeljuga, Paula Snjeguljica, Dijana Crvenkapica, Lucija Plava vila, a Florijan je bio sin koji je tražio istinu i sreću u bajci i životu. Luka je bio tata. Poruku našeg ostvarenja pratili smo i plesom uz glazbu Bal na vodi. Početkom veljače odabrali smo radove o zimi za nastup na LiDraNu. Dana 12. veljače, sestre (mi) Paula i Petra s učiteljicom smo krenule u Našice. Osnovna škola Dore Pejačević bila je domaćin susreta literarnih, dramskih i novinarskih susreta.

LiDraNo 2016.

Bile smo vrlo ponosne što smo sa svojim radovima predstavljale našu grupu i našu školu. Naši radovi te priča: „Zimska vila“ i pjesme „Zimske sličice“ bili su pohvaljeni od Povjerenstva pri okruglom stolu. Radovalo nas je i priznanje, zahvalnica našoj školi za naše uspješno sudjelovanje na susretu. Dobile smo i poklon: časopis Prvi izbor, Modru lastu i Smib.

Uživale smo u programu škole domaćina, saznale više o hrvatskoj skladateljici Dori Pejačević, slušale zbor škole i prigodan program.

Također smo gledale i zabavni video. Upoznale smo i stvaralaštvo svojih vršnjaka iz čak petnaest osnovnih škola. Sretne i pune lijepih doživljaja krenule smo kući u kasno predveče.

Paula i Petra Vučković, četvrti razred PŠ Samatovci