Županijska smotra Lidrana 2016.
Autor: Katarina Antolašić, 11. 3. 2016.

urednice školskog časopisa Žubor Iva Kovač, Jelena Cvetković te mentor - vjeroučitelj Slaven Školka

Moja prijateljica Iva i ja kao glavne urednice školskog časopisa Žubor ove smo godine posjetile Županijsku smotru Lidrana koja se održala u Osnovnoj školi „Retfala“ Osijek. Zajedno smo predstavile naš školski časopis Žubor. Iako je konkurencija bila velika te smo imale veliku tremu, uspjele smo predstaviti školski časopis na najbolji mogući način. Pričale smo o našem vrijednom radu i o tome kako nam je najveći cilj bio da učenici naše škole imaju časopis u kojem mogu pronaći sve što se događalo tijekom cijele školske godine.

Cijeli program uljepšao je zbor Osnovne škole "Retfala" Osijek

Tema časopisa bila je suradnja i partnerstvo. Surađivali smo s mnogo osoba, a jedna od njih bizovački je načelnik Srećko Vuković, čija je priča ˝Neka divanit što ni ništ’˝prošle godine, uz pomoć naših učenica, na Međužupanijskom natjecanju na Lidranu osvojila simpatije žirija i publike. Osim njega, bivši učenik Karlo Cvetković odlučio nam je odgovoriti na nekoliko pitanja vezana za njegov glazbeni opus. Najviše nas je zanimalo njegovo sudjelovanje u natjecateljskom showu The Voice.

urednice Iva Kovač, Jelena Cvetković te buduća mentorica- školska knjižničarka Katarina Antolašić

Surađivali smo i s djelatnicima MUP-a koji su održali mnoga predavanja za roditelje i učenike te se pobrinuli za našu sigurnost tijekom Međunarodnog dana pješačenja. Svidjelo mi se što sam imala priliku sudjelovati na Županijskoj smotri Lidrana. Iako nismo pozvani na Državnu smotru Lidrana, nismo razočarane, jer smo se odlično zabavile i rado bismo ponovile to iskustvo. Nadamo se da će sljedeće generacije također ići na smotre Lidrana te ostvariti bolje uspjehe.

Jelena Cvetković, 8.b