Bizovački divan

Naše vijesti
BUENO KUP 2016.
Autor: Velimir Kunzinam, 20. 5. 2016.

Tijekom mjeseca svibnja, iz utorka u utorak, održavao se turnir u šahu pod nazivom  Bueno kup. Treću godinu zaredom, bizovački osnovnoškolci podijeljeni u dvije kategorije, djevojčice i dječaci, igraju šah kako bi najbolji osvojili Bueno kup u istoimenoj slastičarnici u Bizovcu. Najveći broj sudionika, njih trideset, potvrđuje da je put do sladoled-kupa kao nagrade svake godine sve privlačniji. Ovogodišnji pobjednici  postali su Lana Drlje sa osvojenih 5,5 bodova i Filip Turalija s 5 bodova. Kod djevojčica sladoled-kup osvojili su drugoplasirana Lana Bouše (5 bodova) i trećeplasirana  Tena Drlje (4 boda).  Kod dječaka drugo mjesto osvojio je Matej Filić (3,5 boda), dok je na trećem mjestu završio David Deak (3 boda).

Organizatore turnira raduje velik odaziv natjecatelja, što potvrđuje da se zanimanje za šah nastavlja.  Na Bueno kupu 2016. Po prvi puta djevojčice su bile brojnije od dječaka. Šesnaest djevojčica na jednom šahovskom turniru  najavljuje još veću zainteresiranost za šah među djevojčicama u Bizovcu.

Dobro se znao cilj: pobjeda.

Važno je biti među prva tri najuspješnija šahista.