Posjetila nas je Šana
Autor: Katarina Antolašić, 11. 10. 2016.

Mnogi ljudi traže sreću, a ona je uvijek oko njih: mase repom, igra se i sjaji u ocima pasa

Strpljiv, dobroćudan i vrlo pametan pas - Šana

Dana 3. listopada 2016. godine našu je školu posjetila Alenka Medak - licencirani voditelj tečaja za obuku i školovanje pasa. Trenerica je našim učenicima održala predavanje o psima, a na njihovo opće oduševljenje, pored nje strpljivo je čekao svoj red pas Šana. Inače trenerica i Šana dolaze iz škole za obuku pasa Prias gdje možete vašeg kućnog ljubimca naučiti socijalizaciji, osnovnoj poslušnosti te njihovom odgoju. Kako su naši učenici doživjeli dobroćudnu i vrlo pametnu Šanu, napisali su nam naši učenici Petra Sudar, Josip Školka i Gabrijela Levačić.

Učenici pozorno slušaju predavanje

Moj susret sa psom

Dana 3. listopada 2016. godine našu su školu posjetili gosti koji su bili vrlo lijepi i talentirani. Posjetila nas je trenerica pasa te njezin vrlo veseo pas Šana koja je znala svakakve trikove. Njezina trenerica nam je pričala kako je pronašla Šanu te kako ju je trenirala. Osim toga, spomenula nam je kako se moramo brinuti o psima, na koji način ćemo prepoznati uplašenog psa, a na koji bijesnog. Provjerila je i naše znanje o psima te nam postavila nekoliko pitanja o njima. Moji prijatelji i ja smo ju čitavo vrijeme pozorno slušali. I ja imam psa i brinem se o njemu. Nakon predavanja o Šani i o psima, moji prijatelji i ja smo ju imali priliku podragati. Nakon toga smo se svi zajedno vratili u razred. Drago mi je da sam upoznala Šanu i njezinu vlasnicu.

Petra Sudar, 3. razred

Pas u školi

U ponedjeljak 3. listopada 2016. godine Osnovnu školu Bratoljuba Klaića, Bizovac posjetila je trenerica pasa. Sa sobom je povela psa. Trenerica nam je rekla zanimljive činjenice o njima. Naučili smo sve o tome kako se moramo brinuti o njima. Osim toga, otkrili smo da, ako tražiš nešto od psa i to dobiješ od njega, moramo ga nagraditi. Podsjetila nas je da psa nije dovoljno samo hraniti, moramo se s njim igrati i voditi ga u šetnju.

Josip Školka, 4. razred

Trenerica i pas Šana posjetili su našu školu

Dana 3. listopada 2016. godine Osnovnu školu Bratoljuba Klaića, Bizovac posjetila  je trenerica i njezin pas Šana. Trenerici smo postavili nekoliko pitanja o psima na koja je ona vrlo rado odgovorila. Podijelila  nam je korisne savjete o njima; pričala nam je na koji se način moramo odnositi prema psima. Također nam je rekla kako se moramo ponašati prema psima koji nas žele napasti. Najviše mi se sviđalo kada je trenerica rekla Šani da joj se ispreplete oko nogu. Na kraju samog predavanja Šana i trenerica su nam pokazale zanimljive trikove. Na kraju smo svi učenici petog razreda stali u red te smo imali priliku podragati Šanu i dati joj poslasticu. Taj dan ostat će mi u lijepom pamćenju. Baš bih voljela da nas njih dvije opet posjete.

Gabrijela Levačić, 5. razred

Pogledajte na koji način se treniraju psi u školi za obuku pasa Prias:

Ostale fotografije pogledajte ovdje