25. obljetnica pada grada Vukovara - 18. studenog 2016. godine
Autor: Katarina Antolašić, 21. 11. 2016.

Prošlo je 25 godina od pada grada Vukovara i upravo su naši djelatnici i učenici, prigodnim programom, obilježili taj dan. Kao i svake godine, u Ulici dr. Franje Tuđmana, učenici od prvog do osmog razreda, polako su se okupljali te jedan po jedan donosili lampione koje su, simbolično, postavili duž cijele ulice.

U holu naše škole, govor je održao ravnatelj - Ante Lovrinčević, a zatim je zbor,  pod vodstvom učitelja glazbene kulture – Vladimira Čošića, otpjevao dvije pjesme – Vukovar, pjesmu Zlatnih dukata te Dajem ti srce, Doris Dragović. Na kraju samog programa učenica petog razreda - Lea Baban pročitala je tekst koji govori o Vukovaru tijekom rata koji je napisao profesor povijesti - Mario Fišer.

Povodom toga datuma učenica četvrtog razreda iz područne škole Samatovci – Tena Vranić napisala je prigodan sastavak o Vukovaru:

Vukovar - grad heroja

Vukovar je jako velik grad, nazvan je još kao grad heroja. Za vrijeme rata bio je skroz u ruševinama. Rat je počeo 1991., a završio 1995. godine. U Vukovaru je mnogo ljudi poginulo. Neki su umrli od teških bolesti, a neki od njih nisu ni pronađeni. Za one ljude koji su izgubili članove obitelji, rat još uvijek nije završio. Meni je osobno jako žao što je rat uopće počeo. Svi su se ljudi mogli lijepo slagati te biti zajedno. Zapravo, nije bitno koje si vjere, bitno je da si dobar čovjek i da imaš dobro srce i dušu. Volim grad Vukovar, volim grad heroja.

Tena Vranić, 4. razred (područna škola Samatovci)

Kako smo obilježili 25. obljetnicu pada grada Vukovara pogledajte ovdje.