Obavijest za roditelje djece za upis u 1. razred
Autor: Velimir Kunzinam, 7. 5. 2020.

Od 18. svibnja na dalje školska liječnica nastavlja s pregledima djece za upis u 1. razred. Nije potrebno zvati školsku ambulantu, jer ćete dobiti telefonski poziv nekoliko dana prije termina dolaska.

Prije samog dolaska trebate imati ispunjenu potrebnu dokumentaciju i pridržavati se svih uputa prije i za vrijeme posjeta školskoj liječnici.

• Roditelji NE ZOVITE telefonski za naručivanje!

• Svi prethodno zakazani termini se poništavaju- za nove termine biti ćete kontaktirani telefonski 2-3 dana prije samog termina (škola je dostavila podatke)

• U slučaju djeteta s poteškoćama, molim to naglasite kada budemo zvali- radi kraćeg boravka u ambulanti, nalaze mi možete prethodno poslati i na e-mail: skolska.ambulanta4@gmail.com

• Na pregled dolazi dijete u pratnji samo jednog roditelja u točno zakazani  termin, niti prije niti kasnije - kod dolaska nazovite 225-752 kako bi vam se otključala vrata Doma zdravlja

• Roditelj treba ispuniti izjavu da nisu prema svom saznanju bili u riziku od zaraze korona virusom- netom prije dolaska!

• Na pregled donesite prikupljenu dokumentaciu:

• cijepna knjižica- obavezno

• pedijatrijski karton ili ispis- ako nije sve upisano u cijepnu knjižicu ili je dijete bolovalo

• kopije nalaza ako je dijete bolovalo ili boluje od nečega  (najnoviji klinički, logopedski, defektološki nalazi itd.)

• Ne trebate sada ići vaditi krv u laboratorij niti donositi mokraću i zubnu putovnicu (no ukoliko ste to uspjeli obaviti, ponesite)

• Prema preporuci HZJZ-a cijepljenje djece za upis u 1.razred se provodi prema redovnom kalendaru cijepljenja (pripremite dijete na cijepljenje)

• Napominjem da zdravstveni radnici rade sa zaštitnom opremom (vizir, maske, odijela) pa pripremite dijete i na to)

• Molim da isprintate i ispunite potrebne podatke o djetetu te ponesete na pregled, kako bi se što manje zadržavali u ordinaciji- 2 upitnika (osobna i obiteljska anamneza djeteta) i izjava da prema Vašem saznanju niste bili u kontaktu sa zaraženima