Obavijest za roditelje
Autor: Velimir Kunzinam, 11. 9. 2020.

Dragi roditelji,

Hrvatski Crveni križ Gradsko društvo Crvenog križa Valpovo ostvario je financiranje Projekta solidarnosti naziva „ Šeraj znanje, lajkaj budućnost“ u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za program Europske snage solidarnosti za 2020. godinu.

Iza projekta stoje mladi volonteri Crvenog križa sa znanjem iz raznih područja kao prevencija ovisnosti, prevencija nasilja, prevencija trgovanja ljudima, spolnog odgoja, sigurnog ponašanja na intemetu, prve pomoći, odgoja za humanost i komunikacijskih vještina te će provedbom radionica iz tih područja pokušati djecu educirati o temama koje su važne za svakodnevni život, a nisu dovoljno zastupljene u nastavnom kurikulumu.

Projekt je prvenstveno namijenjen pomoći djeci slabijeg imovinskog stanja te će time doprinijeti borbi protiv diskriminacije, pomoći manjinskim skupinama (osobito Romima) i olakšati integraciju u školski sustav. Kroz ovaj projekt osigurat će se prostor u kojem će mladi volonteri održavati besplatne instrukcije za učenike osnovne i srednje škole. Osigurala bi se integracija djece prilagođenog programa, edukacija učenika srednjih strukovnih škola u pisanju i ispunjavanju administrativnih formi prije odlaska na tržište rada, grupno i interaktivno učenje.

Ukoliko ste zainteresirani i smatrate da  je vašem djetetu potrebna pomoć oko učenja, javite se  Gradskom društvu Crvenog križa na 031/651-479, kontakt - Valentina Vujić.

Psihologinja škole