DIZAJNIRAJ PLAKAT ZA JUBILARNI 10. ZNANSTVENI PIKNIK!
Autor: Velimir Kunzinam, 13. 4. 2021.

DIZAJNIRAJ PLAKAT ZA JUBILARNI 10. ZNANSTVENI PIKNIK!
Pozivamo učenike osnovnih i srednjih škola i mentore na sudjelovanje u NATJEČAJU za izradu motiva s temom „Plakat za 10. Znanstveni piknik“
Učenici su slobodni koristiti tehniku izrade plakata po vlastitom izboru uz obavezno korištenje niže navedenih zadanih motiva, a ostalo ovisi o njihovom izboru i kreativnosti.
1. 10. ZNANSTVENI PIKNIK 2021.
2. Vjetrulja (kao motiv pozitivne i prirodne energije)
3. Profesor Baltazar
Napomena: potrebno je vizualno riješiti poziciju i način informiranja o lokaciji i vremenu održavanja Znanstvenog piknika:
1. Perivoj dvorca Stubički Golubovec
2. Datum održavanja: 24. i 25. rujan 2021.

Tehnika izrade radova: po vlastitom izboru (tradicionalne tehnike ili digitalni alati)
Format plakata: po izboru
Prihvatljivi sudionici: skupina učenika pod vodstvom mentora
Natječaj je otvoren za prijavu radova od 12. travnja 2021. godine do zaključno 30. svibnja 2021. godine. Nakon toga kreće postupak objave radova na https://www.facebook.com/ZnanstveniPiknik u razdoblju od 1. lipnja 2021. godine do 30. lipnja 2021. i postupak glasanja za radove uz prikupljanju likeova, i uz provedbu procjene i izbora od strane stručnog žirija.
O pobjednicima natječaja u 3 kategorije će odlučiti stručni žiri (njihovi glasovi će činiti 50% ukupnih glasova) i publika (glasovi publike će činiti 50% ukupnih glasova).
Proglašenje pobjednika: 1. srpnja 2021.
Radove je potrebno poslati na:
Fizički: UDRUGA PROFESOR BALTAZAR, Bolnička cesta 54, 10090 Zagreb
Sken: znanstveni.piknik@professor-balthazar.com
Glavna nagrada za pobjedničke plakate u svakoj od tri kategorije je poklon paket školskog pribora Profesor Baltazar i umjetničkog asortimana koji osigurava partner projekta TOZ Penkala International.
Organizator Znanstvenog piknika će sva tri pobjednička vizuala plakata koristiti za tisak plakata i za vizualnu komunikaciju Znanstvenog piknika putem internetskih stranica i društvenih mreža uz obavezu jasne naznake autora vizuala.
Sudionici Natječaja u cijelosti prihvaćaju i slažu se s uvjetima sudjelovanja, te slanjem radova daju pravo iskorištavanja svojih radova za nekomercijalne svrhe UDRUZI PROFESOR BALTAZAR i pristaju da se isti mogu koristiti u promotivne svrhe, uključujući objavu na mrežnim stranicama i društvenim mrežama Znanstvenog piknika, te u svim medijima. Autorska prava zadržavaju autori.